نگهداری از سالمند و کودک در تهران

 

نکته‌ی واضح این است که همه‌ی ما قادر به مراقبت از خود هستیم، به جز دو قشر آسیب پذیر در جامعه، یعنی کودکان و سالمندان. دوران سالمندی و کهن سالی همواره مشکلات خاص خود را داشته است. فرد سالمند سرشار از تجربه و خرد بوده اما در گذر زمان جسم او دچار فرتوتی خواهد شد و به همین خاطر انجام برخی از کارها برای وی سخت و شاید نشدنی خواهد شد. فرد سالمند نیاز دارد تا کسی را به عنوان مراقب و هم صحبت خود داشته باشد و با او احساس راحتی کند تا بتواند درد و دلش را با او در میان بگذارد. اما فرد سالمند با وجود تمام ضعف‌هایش می‌تواند با کمک یک پرستار سالمند و رعایت مسائلی چون استراحت کافی، غذای سالم و مغذی، مراقبت‌های پزشکی، تحرک مناسب و مواردی این چنینی شاداب و سلامت زندگی کنند. همه‌ی ما می‌دانیم که در اکثر موارد سپردن سالمند به خانه‌ی سالمندان کار درستی نیست و باعث افزایش حس تنهایی در وی خواهد شد.

Adult daughter caring for unwell mother Free Photo
مراقبت از سالمند

امروزه اغلب والدین شاغل هستند و عموما فرصت مراقبت و نگهداری از فرزندان، خصوصا کودکان با سن پایین تر را ندارن. مضاف بر این باید همواره فردی وجود داشته باشد تا با کودک صحبت کند و هم چنین حرف‌های او را نیز بشنود. گفت و گو با کودک تاثیر فراوانی بر رشد ذهنی او خواهد داشت. علاوه بر این ها بایستی همواره مراقب خوراک و سلامتی کودک بود . از مواردی که حتما باید برای کودکان در نظر داشت، می‌توان خوردن سه وعده غذایی سالم شامل انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی، خواب کافی، آموزش‌های لازم، تحرک کافی، صحبت و گفت و گو با کودک را نام برد که اغلب والدین شاغل به علت کمبود وقت قادر به انجام این اعمال نیستند. پرستار کودک در این زمینه می‌تواند کمک شایانی به رشد و سلامت کودک دلبند شما ارائه کند.

Baby playing with colorful toy blocks Free Photo
مراقبت از کودک

 

در همین راستا و در جهت کمک بیشتر به خانواده ها در انجام هر چه بهتر وظایفشان ، مرکز درمانی و توانبخشی « توان سلامت» با بهره گیری از مجرب ترین و متخصص ترین پرسنل اقدام به مراقبت و پرستاری از کودک و سالمند گرامی شما خواهد کرد. لازم به ذکر است که کارشناسان این موسسه هر روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهد بود.

درباره « توان سلامت» بیشتر بدانید

تنها با یک تماس، مجرب‌ترین، متخصص‌ترین و دلسوزترین مراقبین و پرستاران در زمینه مراقبت از کودک و سالمندان عزیز، در منزل شما خواهند بود.

Businesswoman in a call center office Free Photo

اطلاعات تماس با « توان سلامت»